Bodrum-Gökova-Bodrum
7 Gece 8 Gün Mavi Tur
Tur Fiyatı : 599,00 TL

Marestetour Özel FiyatI 489.
00
TL
  • Adres & Lokasyon
  • Açıklama
  • Tesis Özellikleri
  • Resim Galerisi
  • Video
  • Rezervasyon
Bodrum-Bitez-Mersincik-Yedi Adalar-Söğüt-Yalı-İngiliz Limanı-Tuzla-Çiftlik-Bodrum

BODRUM - GÖKOVA - BODRUM

1. Gün Bodrum


Bodrum Limanı'nda teknelerinize saat 15.30' dan dan itibaren yerleşebilirsiniz. Erken gelen konuklarımız eşyalarını  ABORDA Yatçılık ofisine bırakabilirler. Akşam yemeği ve geceleme Bodrum Limanı'nda yapılır. Eski adı Halikarnas olan Bodrum'un tarihi M.Ö.1200'lere kadar uzanır. M.Ö. 5. yy' da yaşamış olan ve "Tarihin Babası" olarak tanınan Herodot, Halikarnas'ta doğmuştur. Dünyanın 7 harikasından biri olarak kabul edilen Kral Mausolos' un (M.Ö. 350) Mozolesi de buradadır. Klasik çağdaki Bodrum'dan günümüze ulaşabilen tek yapı Antik Tiyatro'dur. 13.000 kişi kapasiteli bu tiyatro Anadolu'nun en eski tiyatrolarından biridir ve günümüzde de birçok gösteri ve konserlerde Bodrum'daki sanatseverlere ev sahipliği yapmaktadır. Bodrum'a gelindiğinde, ilk önce görülmesi gereken yerlerden bir tanesi de Kurtarıcı Sen Peter (St. Peter) Kalesi'dir. Ortaçağlara dayanan tarihiyle dünyada en iyi şekilde korunmuş eserlerden birisidir. Büyük İskender'in Halikarnas' a girdiği yer olan Mindos Kapısı da
görülmesi gereken yerlerden bir diğeridir.

2. Gün Orak Adası - Çökertme


Kahvaltınızı yaptıktan sonra, tur programı ve tekne hakkında bilgiler verilir. Daha sonra Orak Adası'na hareket edilir. Orak Adası'nın kristal mavisi sularında yüzme molası ve öğlen yemeğinden sonra, akşam yemeği ve geceleme için şirin bir balıkçı köyü olan Çökertme'ye demir atılır. Hava koşulları elverişli ise yolda yelken seyri yapılabilir. Arzu eden misafirlerimiz sahilde kısa bir yürüyüş yapabilirler.

3. Gün Yedi Adalar - Küfre - Uzun Liman


Sabah kahvaltıdan önce, erken saatlerde Yedi Adalar'a hareket edilir. Yedi Adalar bölgesinde yine harika bir güne başlayacaksınız; bolca küçük adalar ve mercan resiflerinin bulunduğu bu bölgede dalış yapın, yüzün, dinlenin ve uyuyun. Arzu eden konuklarımız çam ağaçları ile kaplı ormanlarda kısa bir yürüyüş keyfi yaşayabilirler. Yedi Adalar'daki ilk durağımız Küfre Koyu ziyaret edildikten sonra akşam yemeği ve geceleme için Uzun Liman'a demir atılır.

4. Gün Tuzla - Löngöz - Karacasöğüt


Sabah turkuaz mavisi sularda yüzmek için Tuzla Koyu'na doğru yola çıkılır. Sabah yüzmeleri, günlük aktivitelerinizin rutin bir parçası haline gelecektir. Öğle yemeği için çam ormanlarıyla çevrili bir cennet köşesi olan Löngöz Koyu'na demir atılır. Orman içinde kısa bir yürüyüş yapabilir ve Ali Baba'nın kafesinde dinlenebilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme için Karacasöğüt Köyü'ne hareket edilir. Bu şirin köy Marmaris'e yalnızca 25 km mesafededir. Buradan Marmaris'e dolmuşlarla ulaşım mümkündür. Ayrıca, Marmaris veya Dalyan-Kaunos bölgelerini gezmek isteyen konuklarımız için opsiyonlu düzenlenebilen turlarımız da mevcuttur. Teknemize ‘Mini Tur' için giriş yapmış konuklarımız varsa buradan ayrılabilirler.

5. Gün Kleopatra Adası - İngiliz Limanı


Mini Tur için Bodrum'dan binmiş olan konuklar, en geç 09:30da teknemizden çıkış yapmış olacaklardır. Mini Tur a yeni katılacak konuklar ise 10.30' a kadar tekneye giriş yapmak durumundadırlar. Daha sonra Sedir (Cedrae) Adası'na hareket edilir. Eşine başka hiçbir yerde rastlayamayacağınız küçücük bir kumsalı ve olağanüstü berrak bir suyu olan bu ada, adeta bir açık hava müzesidir. Şehir surlarını, Dorlar' dan kalma tapınağı (daha sonra kiliseye çevrilmiş), 1.500 kişilik antik tiyatroyu ve kubbeli yapıları görebilirsiniz. Üzerleri antik çağ yazılarıyla dolu kırık sütun kalıntıları veya rölyeflerle dekore edilmiş eski taşların arasında yürüyüş yapabilirsiniz. Bu adada bulunan Kleopatra Plajı'nda sadece Kuzey Afrika çöllerinde bulunduğu anlaşılan çok özel bir kum bulunmaktadır. Rivayete göre Mark Antonius, bu kumu özel olarak Mısır'dan gemilerle Kleopatra için taşıtmıştır. Akşam yemeği ve geceleme için İngiliz Limanı'na (Değirmen Bükü) hareket edilir. İngiliz Limanı, 2. Dünya Savaşında İngiliz savaş gemilerinin burada demirlemesinden dolayı bu isimle anılmaktadır. Bölgede yatların demirleyebilmesi için uygun ve korunaklı birçok irili ufaklı koy bulunur.

6. Gün Kargılı - Kisebükü (Alakışla Bükü)


Erken saatlerde Kargılı Koyu'na (Molla İbrahim Koyu) varılır. Öğle yemeğinden sonra Kisebükü (Alakışla Bükü)' ne hareket edilir. Sahildeki Bizans harabeleri gezilebilir. Geceleme bu güzel koyda yapılacaktır.

7. Gün Pabuç Burnu - Yalıçiftlik - Bodrum


Kahvaltıdan sonra öğle yemeği için Pabuç Burnu'na hareket edilir. 5 çayı Yalıçiftlik Koyu'nda servis edilir. Yöresel hayatı görmek isteyen konuklarımız için bu koydan opsiyonlu köy turu düzenlenebilir. Akşam yemeği ve geceleme için Bodrum Limanı'na giriş yapılır.

8. Gün Bodrum


Kahvaltıdan sonra 10.30'a kadar tekneden ayrılabilirsiniz.
 

KAPTAN

Ev sahibiniz ve teknedeki patron tabii ki deneyimli ve bilgili kaptanınızdır. O , tüm koyları, sığlıkları, derinlikleri avucunun içi gibi bilmektedir. Sizin güvenliğinizden sorumludur ve bu konuda çok titizdir. Hava şartlarına göre programı değiştirebilir. Lütfen kararlarına saygı gösteriniz.

AŞÇI VE GEMİCİ
Ferry boat ile okyanus gezisine çıktığınızı sanmayın. Aşçınız küçük mutfağında sihirli elleri ile lezzetli yemekleri sizin için hazırlıyor. Gemiciniz temizliğe, aşçı ve kaptana yardımcı olur. Yatakları düzeltmek onun görevi değildir. Gezi sona erdiğinde uygun göreceğiniz bahşiş mürettebatı sevindirecektir.
TEKNE
Çam ağaçlarından yapılan , bu motorlu yelkenler eski Osmanlı Türk kıyı teknelerinden esinlenerek yapılmışlardır. Ancak son yıllarda bunlar, mavi yolculuklar için özel yapılmaktadır. Bu tekneler maksimum 12 kişiliktir. Ve bunlar 6 çift kişilik kabinlerde kalırlar.Bu kabinler tabii bir otel odası kadar rahat olmasa da yeterli derecede yer bulunmaktadır . Tüm kabinlerin çift kişilik bir yatağı,küçük bir dolabı ve yatak altında eşya koymak için yeri vardır.Yatak çarşafı ve kişi başına birer yüz havlusu mevcuttur.Bunlar haftada bir defa değiştirilecektir Kabinler sadece uyuma amaçlı kullanılmaktadır...Asıl hayat güvertededir..
MUTFAK
Partilerde olduğu gibi teknede en çok merak edilen yer mutfaktır. Orada kaptan ile oturarak motor hakkında ve diğer tüm merak ettikleriniz hakkında muhabbet ederken , mürettebat arzu ettiğiniz içkileri size sunabilir.
İŞTE GERÇEK TATİL
Pırıl pırıl bir denizde yüzmek ... Teknede her gün çok hızlı geçiyor . Programda o gün için bir gezi programı bulunmuyor ise mavi yolculuk size gününüzü güzel geçirmek için bir çok olanak tanıyacaktır. Sabahın erken saatleri balık avlamak için ideal saatleridir. Maske , snorkel ve paletlerle yüzerek su altı dünyasını keşfe çıkabilirsiniz. İsterseniz kürekli bot ile geziye çıkabilir veya karaya çıkarak doğayı keşif gezisi yapabilirsiniz. Teknenin bağlı bulunduğu koy, fotoğraf çekerek değerlendirebileceğiniz harika panaromik görüntü içindedir. Bazı misafirlerimiz bir kitaba dalmış olacaklar ki , kaçınız evinizde gündüz doğa ile başbaşa harika bir ortamda kitap okuma fırsatı elde edilebilir. Oyun oynayanlar da hiç tavla ve iskambil oyununu bırakmaya niyetli değil... Rahat güneşlenme minderlerinde , güneş tanrıçaları walkmenleri ile yatmaktadır. Lütfen yeterli sayıda güneş yağı getirmeyi unutmayın. Uzun veya daha kısa bir yolculuktan sonra başka bir koyda yüzme olanağı bulacaksınız. Her gün bir değişikliktir.
Lütfen mavi yolculuğun asıl amacının dinlenmek ve rahatlamak olduğunu unutmayın . Spor , eğlence ve diğer aktivitelerin sadece sıkıldığınızda yapılabilecek eğlenceler olduğunu unutmayın.
Standart Haftalık Menü
 
1.GÜN : AKŞAM YEMEĞİ - Hafif bir sebze yemeği, patates püresi, pilav, salata,taze meyve
2.GÜN : KAHVALTI - (STANDART) Çay - kahve -süt , beyaz peynir , kaşar peyniri , yağ , yumurta ,çilek reçeli , vişne reçeli , bal , domates , salatalık
ÖĞLE YEMEĞİ - Yoğurtlu karışık sebze kızartması, etli bezelye , salata
AKŞAM YEMEĞİ - Balık , salata , meyva
3.GÜN : KAHVALTI - STANDART
ÖĞLE YEMEĞİ - Izmir köfte , makarna , salata .
AKŞAM YEMEĞİ - Kızarmış tavuk , pilav , salata , meyva
4.GÜN : KAHVALTI - STANDART
ÖĞLE YEMEĞİ - Patlıcan oturma , makarna, cacık veya salata,
AKŞAM YEMEĞİ - BBQ, makarna , salata , meyva
5.GÜN : KAHVALTI - STANDART
ÖĞLE YEMEĞİ - Biber dolması , makarna , , salata
AKŞAM YEMEĞİ - Et sote , pilav , sebze köftesi , salata
6.GÜN : KAHVALTI - STANDART
ÖĞLE YEMEĞİ - Etli taze fasulye , pilav , salata
AKŞAM YEMEĞİ - Tas kebap, salata, meyva
7.GÜN : KAHVALTI - STANDART
ÖĞLE YEMEĞİ - Fırında makarna , sebze türlüsü , cacık
AKŞAM YEMEĞİ - Musakka, pilav , salata, meyva
8.GÜN : KAHVALTI - STANDART
NOT: YEMEKLER MEVSİM SEBZE VE MEYVELERİNE GÖRE DEĞİŞEBİLİR.
Önemli Bilgiler
 
1.Aynı teknede konaklamak isteyen 7 kişi ve üzeri kapalı grup sayılacağı için Grup fiyatı uygulanır. Talep halinde tekne büyüklüğünü, sezona göre değişken olması nedeni ile ayrıca sorunuz.TUR HAREKET GÜNLERİMİZ CUMARTESİDİR. MÜŞTERİLERİMİZİN TEKNEYE BİNİŞ SAATİ 16:00 İNİŞ SAATİ 09:30 DUR.
2.Fiyatlarımız iki kişilik kabinde bir kişi , tam pansiyon + beş çayı, dahil olarak belirlenmiştir.
3.Kabinlerimiz iki kişilik olup üçüncü kişinin kalmasına uygun değildir.
4.Teknede müşterilerin kullanacağı büyük ve küçük havluların müşteri tarafından getirilmesi gerekmektedir.
5.Teknede alınacak alkollü ve alkolsüz tüm içecekler extradır.
6.Tekneye dışarıdan yiyecek ve içecek (alkollü ve alkolsüz) getirilmemesi önemle rica olunur.
7.Hava şartlarına bağlı olarak uygunsuz hava koşullarında müşteri güvenliği ilk şartımız olması nedeni ile Kaptan tarafından rota değişikliği yapılabilir.
8.Teknede bir hafta boyunca uygulanan menümüz mevsim sebze ve meyvelerine göre değişebilir.
9.Teknelerimiz standart ahşap, çift direk, gulet tipi olup, arzu edilirse kapalı gruplar için talebe bağlı olarak klimalı olarak da temin edilir. Talep halinde fiyat sorunuz.
10. Mürettebat üç kişilik olup, mürettebattan anlaşılan kaptan, aşçı ve gemicidir.
11. Teknede yolcuların gerektiğinde kullanabilmesi için takma motor bulunacaktır.
 

 

Bodrum-Gökova-Bodrum 02.06-30.06
Çift Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişilik Odada
Kişi Başı
Üç Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave Kişi
1.Çocuk
719.10 TL
1150.56 TL
-
-
 
Kalkış / Dönüş Tarihleri
02.06.2012 / 09.06.2012
09.06.2012 / 16.06.2012
23.06.2012 / 30.06.2012
 
Bodrum-Gökova-Bodrum 30.06-21.07
Çift Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişilik Odada
Kişi Başı
Üç Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave Kişi
1.Çocuk
944.10 TL
1604.97 TL
-
-
 
Kalkış / Dönüş Tarihleri
30.06.2012 / 07.07.2012
07.07.2012 / 14.07.2012
14.07.2012 / 21.07.2012
 
Bodrum-Gökova-Bodrum 21.07 - 01.09
Çift Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişilik Odada
Kişi Başı
Üç Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave Kişi
1.Çocuk
1124.10 TL
1686.15 TL
-
-
 
Kalkış / Dönüş Tarihleri
21.07.2012 / 28.07.2012
04.08.2012 / 11.08.2012
18.08.2012 / 25.08.2012
25.08.2012 / 01.09.2012
28.07.2012 / 04.08.2012
11.08.2012 / 18.08.2012
 
Bodrum-Gökova-Bodrum 01.09-15.09
Çift Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişilik Odada
Kişi Başı
Üç Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave Kişi
1.Çocuk
944.10 TL
1604.97 TL
-
-
 
Kalkış / Dönüş Tarihleri
01.09.2012 / 08.09.2012
08.09.2012 / 15.09.2012
 
Bodrum-Gökova-Bodrum 19.09-29.09
Çift Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişilik Odada
Kişi Başı
Üç Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave Kişi
1.Çocuk
719.10 TL
1150.56 TL
-
-
 
Kalkış / Dönüş Tarihleri
15.09.2012 / 22.09.2012
22.09.2012 / 29.09.2012
 
Bodrum-Gökova-Bodrum 29.09-13.10
Çift Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişilik Odada
Kişi Başı
Üç Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave Kişi
1.Çocuk
629.10 TL
943.65 TL
-
-
 
Kalkış / Dönüş Tarihleri
29.09.2012 / 06.10.2012
06.10.2012 / 13.10.2012
 
Bodrum-Gökova-Bodrum 13.10-27.10
Çift Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişilik Odada
Kişi Başı
Üç Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave Kişi
1.Çocuk
489,00 TL
733,50 TL
-
-
 
Kalkış / Dönüş Tarihleri
13.10.2012 / 20.10.2012
20.10.2012 / 27.10.2012
 
Rezervasyon için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
Program Adı:
Adınız Soyadınız *:
E-Mail Adresiniz *:  
Telefon:
Adres:

Mareste Tour bir Cerrahoğulları İştirakıdır Anasayfa Mar Este Tur Vize İşlemleri Belgelerimiz Müşteri Hizmetleri İletişim Bilgileri