Beyrut
KURBAN BAYRAMI ÖZEL FİYAT
Tur Fiyatı : 349,00 EUR

Marestetour Özel FiyatI 249.
00
EUR
  • Adres & Lokasyon
  • Açıklama
  • Tesis Özellikleri
  • Resim Galerisi
  • Video
  • Rezervasyon
Beyrut

 

25 Ekim ISTANBUL – BEYRUT
Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminali Pegasus Havayolları Kontuarı önünde saat 01.00’de (25 Ekim gecesi) buluşma. Check-in ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Havayollarının PC 7160 uçuşu ile saat 03.25’de Beyrut’a hareket. Yerel saat ile 05.10’da varışımıza istinaden alanda bekleyen özel otobüslerimizle Beyrut şehir turu için hareket. Beyrut şehir turumuz esnasında, Paris’i andıran sokaklarıyla ünlü Solidere ile başlıyor. İsmini bölgenin bakım ve onarım düzenlemesini yapan firmadan alan Solidere bölgesinde, onarımlar esnasında Roma dönemi ait birçok tarihi eser bulunmuştur. Güvercinler Kayası, Hamra bölgesi (Modern şehir), Martyrs Meydani (Eski şehir), Lübnan’ın yeniden yapılanmasında önemli rol oynayan eski başbakan Refik Hariri’nin mezarı ve Mohamed El-Amin camisi panoramik olarak görülecek diğer yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası otellerinize transfer. Odaların alınması ve dinlenebilmeniz için serbest zaman. Akşam için arzu edem misafirlerimiz ekstra olarak organize edilecek‘’Lübnan Gecesi’’ turuna katılabilirler (90 USD). Geceleme otelimizde.
26 Ekim BEYRUT
Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek öğle yemekli ‘’Harisa & Jeita & Biblos’’ gezimize katılabilirler (90 USD). Karstik oluşumlar ile şekillenmiş Jeita da, yukarı ve aşağı olmak üzere 2 adet mağara bulunmaktadır. Ziyaretimize araç park alanından yukarı mağaraya teleferik çıkışı ile başlıyoruz. Yukarı mağara 1958 yılında keşfedilmiş olup 2200m uzunluğa sahiptir ve bunun 750m lik bölümü yürüyüş yolu ile ziyaretçilere açıktır. Aşağı mağara ise tarih öncesi dönemlerde insanları barındırmış olmasına karşın yeniden keşfedilmesi 1836 yılına dayanır. Aşağı mağara içindeki gezi elektrik motorlu tekneler ile yapılmaktadır. Mağaralardan geri aşağıya yürüyerek veya mini tren ile inerek aracımızla Harissa’ya hareket. Yaklaşık 15-20 dakikalık yolculuk ile aracımız Beyrut’un komşusu sayfiye şehri Jounie’ye hareket. Havanın müsait ligine göre 2 farklı teleferik ile yaklaşık 650m yüksekte yer alan Harissa’ya çıkış. Tepede 1908 yılında küçük bir kilise üzerine monte edilen 15 ton ağırlığındaki Meryem Ana heykeli bizleri karşılayacak. Tepeden inişimiz aracımızla tekrar Jounie’ye olacaktır. Buradan yaklaşık 20 dakikalık (18 km) bir yolculuk ile deniz kıyısında yer alan antik Finike liman şehri Byblos’a varış. Şehrin tarihçesi kesin olarak bilinmemekle birlikte 7000 yıl öncesine kadar uzanmakta olduğu bilim adamlarınca tahmin edilmektedir. Tur bitimi otele dönüş. Geceleme otelimizde.
27 Ekim BEYRUT
Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek öğle yemekli ‘’Baalbeck-Anjar & Ksara’’ Şarap tadımı turuna katılabilirler (80 USD). Beyrut’a yaklaşık 2 saatlik mesafede (90 km) Lübnan dağlarının arkasındaki Bekaa vadisi üzerinde yer alan ve tarihçesi 9000 yıl öncesine dayanan Baalbeck şehrine hareket. Heliopolis olarak da bilinen Baalbeck, Roma İmparatoru Constantin’in 4.yy da Hıristiyanlığı kabulüne kadar olan dönemde Altın dönemini yaşayarak imparatorluğun gücünü ve ihtişamını göstermek adına başkent Roma’dan sonra inşa ettiği en büyük çok tanrılı dini merkezdir. İçerisinde Venüs, Jüpiter ve Bacchus adına adanmış 3 tapınak bulunur. Tur sonrası Anjar kasabasına hareket. Günümüzde Ermeni diasporasının yoğun olarak yaşadığı bu kasabada, 8.yy da Emevi halifesi Al-Walid ibn Abdel Malek tarafından yaptırılan ve günümüz Lübnan topraklarında bulunan yegâne Emevi eseri olan antik şehri gezeceğiz. Merkezi Şam olan Emeviler, bu şehri yazlık saray ve ticaret merkezi olarak kurmuşlardır. Şehir tüm ülkede sahilde yer almayan tek ticaret şehri olmakla beraber, Doğu-Batı ve Kuzey-Güney yönlerinde merkezi bir konumdadır. Anjaar’ı ziyaretimiz sonrasında Beyrut’a dönüş. Geceleme otelimizde.
28/29 Ekim BEYRUT – ISTANBUL
Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından öğleden önce odaların boşaltılması ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olan ‘’Beidettine Sarayı’’ turuna katılabilirler (35 Euro). Osmanlı döneminde Lübnan Emiri Dürzî lider 2.Beşir Çehab tarafından yaptırılan ve 1812 yılında inşasına başlanan Beiteddine Sarayı; dıştan mütevazı görüntüsü ile içerisindeki zenginliği iyi saklamıştır. Lübnan’ın feodal mimarisinin en önemli eseridir. Tur sonrası transfer saatine kadar serbest zaman. Rehberinizin bildireceği saatte havalimanına transfer. Bagaj, bilet ve check in işlemlerinin ardından Pegasus Havayollarının PC 7161 uçuşu ile saat 23.00’de İstanbul’a hareket , yerel saat ile 01.50’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 

Pakete Dahil Olan Servisler
· Pegasus Havayolları ile İstanbul (SAW) – Beyrut – İstanbul (SAW) parkurunda uçak bileti
· Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
· Seçilecek kategori otellere göre toplam 3 gece oda kahvaltı konaklamalar,
· Alan/otel/alan transferleri,
· Panoramik Beyrut şehir turu
· Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
Pakete Dahil Olmayan Servisler
· Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
· Müze ve ören yerleri girişleri
· Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar,
· Yurt dışı çıkış harcı bedeli (15 TL)
Rezervasyon için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
Program Adı:
Adınız Soyadınız *:
E-Mail Adresiniz *:  
Telefon:
Adres:

Mareste Tour bir Cerrahoğulları İştirakıdır Anasayfa Mar Este Tur Vize İşlemleri Belgelerimiz Müşteri Hizmetleri İletişim Bilgileri