Berlin - Prag - Viyana
KURBAN BAYRAMI
Tur Fiyatı : 299,00 EUR

Marestetour Özel FiyatI 299.
00
EUR
  • Adres & Lokasyon
  • Açıklama
  • Tesis Özellikleri
  • Resim Galerisi
  • Video
  • Rezervasyon

 

1. GÜN / İSTANBUL-BERLIN

Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar terminali kontuarı önünde 16:30 buluşma. Check-in işlemleri sonrası Sun Express Havayolları’nın XQ 848 nolu tarifeli seferiyle 18:55`de Berlin’e hareket. 20:55`de Berlin Tegel Havalimanı’na varışımızı takiben otelimize transfer.

2. GÜN / BERLIN

Sabah kahvalti sonrası Berlin şehir tanıtım gezisine başlıyoruz. Batı Berlin`de, Zoo İstasyonu, Kurfürstendamm, Tiergarten, Reichstag, Checkpoint Charlie, Bradenburg Kapısı, Postdamer Platz, Gemaldegalerie, Neue Nationalgalerie, Berlin Filarmoni Orkestrası, Kreuzberg, Schöneberg, Charlottenburg, Berlin Olimpiyat Stadyumu görülecek yerler arasında. Doğu Berlin`de ise Unter den Linden, Museuminsel (Bergama Müzesi ve diğer müzeler), Alexanderplatz, Nikolaiviertel, Prenzlauer Berg, Gendermenmarkt, Karl Marx Allee turumuz esnasında görülecek yerler arasındadır. Gezi sonrası şehir merkezinde serbest zaman. İsteğe bağlı ,Postdam Gezisi için otelimizden ayrılıyoruz. Berlin’e yaklaşık 30 dk mesafedeki Postdam’da görülecek yerler arasında Luis Meydanı, Central Station, Garnizon Kilisesi, Glienicker köprü, Orangerie bulunmaktadır.

3.Gün: BERLİN-DRESDEN-TEREZIN-PRAG

Sabah erken saatlerde isteğe bağlı, Dresden&Terezin Toplama Kampı gezisi icin otelimizden hareket ediyoruz. 2,30 saatlik yolculuk sonrası Dresden sehrine varıyoruz. Elbe nehrinin kenarında kurulan Dresden`e "Elbe`nin Floransa`sı" da denir. Dresden çok sayıda sanat eseri koleksiyonları barındırır. Dresden eski Doğu Almanya toprakları içinde yer alır. II. Dünya savaşının son günlerinde bombalanmış ve tarihteki yerini almıştır. Gezi sonrası Prag’a hareket. Yaklaşık 1,5 saatlik yolculuk sonrası Prag’a varış ve odalara yerleşme.

4.Gün: PRAG

Sabah kahvaltı sonrası, Prag şehir tanıtım gezisine başlıyoruz. Gezi esnasında şehrin ilk kurulduğu kale bölgesi, Vysehrad Kalesi, St. Vitus Katedrali, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Charles Köprüsü, Astronomik saatin bulunduğu eski şehir meydanı görülecek yerler arasındadır. Gezi sonrası otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam, Vltava nehri üzerinde tekne gezisi sırasında açık büfe akşam yemeği de alabileceğiniz isteğe bağlı Tekne Gezisi katılabilirsiniz. Akşam isteğe bağlı, Ortaçağ Gecesi programı.

5.Gün: PRAG

Sabah erken saatlerde isteğe bağlı, Karlovy Vary Gezisi için hareket. Karlovy Vary, Çek Cumhuriyetinin en büyük ve en önemli spa merkezidir. 1300’lü yıllarda Bohemia Kralı Charles IV tarafından keşfedilmiş bir doğa cennetidir. Burada, geçmişle bugünün mükemmel harmonisini hissedeceksiniz. Tarihte Atatürk’ ün de burada tedavi gördüğünü biliyoruz.

6.Gün: PRAG -CESKY KRUMLOV-VİYANA

Sabah kahvaltı sonrası Cesky Krumlov’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 2,5 saatlik yolculuk sonrası Ortaçağdan günümüze bozulmadan kalan Unesco’nun koruma listesindeki kenti gezmek unutulmaz olacaktır. Tarih mirası olarak Avrupa’nın en önde gelen kasabalarından biri olan Cesky Krumlov ziyaretçilerine kendilerini bir film setinde gibi hissettirir, zaman yolculuğuna çıkarır. Gezi sonrası Viyana’a hareket ediyoruz. diğer tarafındaki döner kulede pasta ve çay molası verilecek ve bu sırada gerçek anlamda tüm şehri görmüş olacaksınız. Bu moladan sonra ünlü mimar Hundertwasser’nın tasarlamış olduğu 20. yüzyıl mimarisinin en değişik ve tarihe geçmiş örneklerinden biri olan toplu konut gezilecek. Gezi sonrası otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Akşam, İsteğe bağlı, Klasik Müzik Konseri.

7. GÜN / VİYANA

Sabah kahvaltı sonrası, isteğe bağlı, Mayerling Baden Seegrotte Viyana ormanları diye bilinen Wienerwald’in içerisinde yapılabilecek bu gezide İmparator Franz Joseph ve eşi Elizabeth`in oğulları Rudolph ve Macar bir kontesin kızı olan genç Maria Vetsera`nın da trajik yaşamlarının geçtiği bir bölge olarak taninan Mayerling; küçük bir kasaba ve aynı zamanda kaplıca olan Baden ve yer altı gölü SeeGrotte gezilecektir. Akşam, İsteğe bağlı, Grinzig Meyhaneleri programı Viyana’ nın 20 dakika kadar dışında Grinzig kasabasına gitmek üzere otelinizden hareket ediyoruz. Bir bağcılık köyü olan ve özellikle şaraplarıyla ün yapmış olan Grinzing Köyü şimdilerde otantik binaları ve tipik restoranlarıyla Viyana halkının da haftasonları eğlenmek için geldiği en uğrak yer olmuştur. Akordeon ve keman eşliğindeki yemeğimizden sonra 2.Viyana kuşatmasında Merzifonlu Kara Mustafa Paşa’nın otağını kurmuş olduğu Kahlenberg tepesine çıkacağız. Yemek sonrası otelimize transfer.

8. GÜN / VİYANA -ISTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası , isteğe bağlı, Viyana Kulesi ve Hundertwasser Evi Gezisi . Tüm Viyana’yı 170 m yukarıdan seyretme imkanına sahip olacağınız, nehrin diğer tarafındaki döner kulede gerçek anlamda tüm şehri görmüş olacaksınız. Daha sonra, mimar Hundertwasser’nın tasarlamış olduğu 20. yüzyıl mimarisinin en değişik ve tarihe geçmiş örneklerinden biri olan toplu konut gezilecek Sun Express Havayolları’nın XQ 881 nolu tarifeli seferiyle 14:20’de hareket. 17:30‘da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na varış. Gezimizin sonu.

 

 

FİYATA DAHİL SERVİSLER

SUN EXPRESS HY TARİFELİ SEFERLERİYLE , IST VIYANA // BERLIN IST GİDİŞ DÖNÜŞ EKONOMİ SINIF UÇAK BİLETİ
BELİRTİLEN OTEL KATEGORİSİNDE BERLİN’ DE 2 ,PRAG’DA 3 VİYANA’DA 2, GECE KONAKLAMA
SABAH KAHVALTILARI
HAVALİMANI - OTEL - HAVALIMANI TRANSFERLERİ
BERLIN , PRAG, VİYANA ŞEHİR TANITIM GEZİLERİ
TÜM TRANSFERLER
TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETLERİ
HAVALİMANI VE GÜVENLİK VERGİLERİ

FİYATA DAHİL OLMAYAN SERVİSLER

SHENGEN VİZESİ: 120 EUR
SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI (15 EUR)
YURT DIŞI ÇIKIŞ VERGİSİ : 15 TL
İSTEĞE BAĞLI GEZİLER

Rezervasyon için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
Program Adı:
Adınız Soyadınız *:
E-Mail Adresiniz *:  
Telefon:
Adres:

Mareste Tour bir Cerrahoğulları İştirakıdır Anasayfa Mar Este Tur Vize İşlemleri Belgelerimiz Müşteri Hizmetleri İletişim Bilgileri