Her Hafta Büyük Orta Avrupa

Tur Fiyatı : 699,00 EUR

Marestetour Özel FiyatI 549.
00
EUR
  • Adres & Lokasyon
  • Açıklama
  • Tesis Özellikleri
  • Resim Galerisi
  • Video
  • Rezervasyon
VİYANA - BUDAPEŞTE - PRAG - BERLİN

 

Her Hafta Büyük Orta Avrupa

1. GÜN / İSTANBUL-VİYANA
Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar terminali Agave Tours kontuarı önünde 04:00’de buluşma. Check-in işlemleri sonrası Sun Express Havayolları’nın XQ 880 nolu tarifeli seferiyle 06:10`da Viyana’ya hareket. 07:30`da Viyana Havalimanı’na varışımızı takiben Viyana şehir tanıtım gezimize başlıyoruz. Gezimiz sırasında Opera, Üniversite, Parlamento Binası, Hofburg Sarayı, Belvedere Sarayı, Rathaus, Votive Kilisesi, Schonbrunn Sarayı, Güzel Sanatlar Müzesi, Burg Tiyatrosu, Tarihi şehir meydanı görülecek yerler arasındasır. Gezi sonrası otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. isteğe bağlı, Viyana Kulesi ve Hundertwasser Evi Gezisi . Tüm Viyana’yı 170 m yukarıdan seyretme imkanına sahip olacağınız, nehrin diğer tarafındaki döner kulede pasta ve çay molası verilecek ve bu sırada gerçek anlamda tüm şehri görmüş olacaksınız. Bu moladan sonra ünlü mimar Hundertwasser’nın tasarlamış olduğu 20. yüzyıl mimarisinin en değişik ve tarihe geçmiş örneklerinden biri olan toplu konut gezilecek. Gezi sonrası otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme.. Akşam, İsteğe bağlı, Klasik Müzik Konseri
2. GÜN / VİYANA
Sabah kahvaltı sonrası, isteğe bağlı, Mayerling Baden Seegrotte Viyana ormanları diye bilinen Wienerwald’in içerisinde yapılabilecek bu gezide İmparator Franz Joseph ve eşi Elizabeth`in oğulları Rudolph ve Macar bir kontesin kızı olan genç Maria Vetsera`nın da trajik yaşamlarının geçtiği bir bölge olarak taninan Mayerling; küçük bir kasaba ve aynı zamanda kaplıca olan Baden ve yer altı gölü SeeGrotte gezilecektir. Akşam, İsteğe bağlı, Grinzig Meyhaneleri programı Viyana’ nın 20 dakika kadar dışında Grinzig kasabasına gitmek üzere otelinizden hareket ediyoruz. Bir bağcılık köyü olan ve özellikle şaraplarıyla ün yapmış olan Grinzing Köyü şimdilerde otantik binaları ve tipik restoranlarıyla Viyana halkının da haftasonları eğlenmek için geldiği en uğrak yer olmuştur. Akordeon ve keman eşliğindeki yemeğimizden sonra 2.Viyana kuşatmasında Merzifonlu Kara Mustafa Paşa’nın otağını kurmuş olduğu Kahlenberg tepesine çıkacağız. Yemek sonrası otelimize transfer.
3.Gün: VİYANA-BRATİSLAVA-BUDAPEŞTE
Sabah erken saatlerde Bratislava`ya hareket ediyoruz. Prag`a 45 dakikalık uzaklıkta bulunan Slovakya’nın başketine yapacağımız gezide Michalska Kapısı, St.Martin Katedrali, Eski Şehir ve Bratislava Kalesi görülecek yerler arasındadır. Gezi sonrası Budapeste`ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuk varışımızı takiben şehir tanıtım gezimize başlıyoruz. 1980’ li yıllarda kapitalizme karşı olan doğu blokunun kalelerinden biri olan Budapeşte günümüzde hem ülkenin kültürel, ticari ve sanat hayatının kalbinin attığı bir şehir olmakta hem de canlı ve renkli sosyal hayatıyla ziyaret edenlerin hayranlığını kazanmaktadır. Gellert Tepesi, Matthias Kilisesi, Kahramanlar Meydanı, Şehir Parkı, Parlemento Binası, Opera Binası ve St. Stephen Bazilikası Andrassy Caddesi, Zincirli Köprü,Gül Baba Türbesi, Buda kalesi, Elizabeth Köprüsü tur içerisinde görülecek yerler arasındadır. Gezi sonrası otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam, İsteğe bağlı, Çigan Gecesi programı için otelimizden hareket ediyoruz.
4.Gün: BUDAPEŞTE
Otelinizde alınacak kahvaltı sonrası isteğe bağlı , Ezstergom-Visegrad-Szentendre gezisi için otelinizden ayrılıyoruz. Öğle yemeğimiz gezi sırasında Renaissance Restaurant’ ta alınacaktır. Akşam isteğe bağlı, Tuna nehri üzerinde Tekne Gezisi.
5.Gün: BUDAPEŞTE-PRAG
Sabah kahvaltı sonrası, Prag’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 5,5 saat sonra Prag’a varışımızı takiben Prag şehir tanıtım gezisine başlıyoruz. Gezi esnasında şehrin ilk kurulduğu kale bölgesi, Vysehrad Kalesi, St. Vitus Katedrali, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Charles Köprüsü, Astronomik saatin bulunduğu eski şehir meydanı görülecek yerler arasındadır. Gezi sonrası otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam Vltava nehri üzerinde tekne gezisi sırasında açık büfe akşam yemeği de alabileceğiniz isteğe bağlı Tekne Gezisi katılabilirsiniz.
6.Gün: PRAG
Sabah erken saatlerde isteğe bağlı, Karlovy Vary Gezisi için hareket.Karlovy Vary, Çek Cumhuriyetinin en büyük ve en önemli spa merkezidir. 1300’lü yıllarda Bohemia Kralı Charles IV tarafından keşfedilmiş bir doğa cennetidir. Burada, geçmişle bugünün mükemmel harmonisini hissedeceksiniz. Zaman sanki burada daha yavaş akıyor. Tarihte Atatürk’ ün de burada tedavi gördüğünü biliyoruz . Akşam isteğe bağlı, Ortaçağ Gecesi programı.
7.Gün: PRAG-BERLİN-ISTANBUL
Sabah erken saatlerde isteğe bağlı , Terezin Toplama Kampı & Dresden gezisi için hareket. Gezi sonrası Berlin’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuk sonrası varışımızı takiben Berlin şehir tanıtım gezisine başlıyoruz. Batı Berlin`de, Zoo İstasyonu, Kurfürstendamm, Tiergarten, Reichstag, Checkpoint Charlie, Bradenburg Kapısı, Postdamer Platz, Gemaldegalerie, Neue Nationalgalerie, Berlin Filarmoni Orkestrası, Kreuzberg, Schöneberg, Charlottenburg, Berlin Olimpiyat Stadyumu görülecek yerler arasında. Doğu Berlin`de ise Unter den Linden, Museuminsel (Bergama Müzesi ve diğer müzeler), Alexanderplatz, Nikolaiviertel, Prenzlauer Berg, Gendermenmarkt, Karl Marx Allee turumuz esnasında görülecek yerler arasındadır. Gezi sonrası İstanbul uçuşumuz için havalimanına transfer. Sun Express Havayolları’nın XQ 849 nolu tarifeli seferiyle 21:45’te hareket. 01:35‘da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na varış. Gezimizin sonu.

FİYATA DAHİL SERVİSLER

SUN EXPRESS HY İLE , IST VIYANA // BERLIN IST GİDİŞ DÖNÜŞ EKONOMİ SINIF UÇAK BİLETİ
BELİRTİLEN OTEL KATEGORİSİNDE VİYANA’DA 2, BUDAPEŞTE’DE 2 PRAG’DA 2, BERLIN’DE 1 GECE , ODA KAHVALTI KONAKLAMA
HAVALİMANI -OTEL - HAVALIMANI TRANSFERLERİ
VİYANA, BUDAPEŞTE, PRAG, BERLIN ŞEHİR TANITIM GEZİLERİ
TÜM TRANSFERLER
TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETLERİ
HAVALİMANI VE GÜVENLİK VERGİLERİ
SEYAHAT SIGORTASI
FİYATA DAHİL OLMAYAN SERVİSLER
SHENGEN VİZESİ: 120 EUR
YURT DIŞI ÇIKIŞ VERGİSİ : 15 TL
İSTEĞE BAĞLI GEZİLER


 

VİYANA

GRINZIG MEYHANELERI: 50 EUR
VIYANA KULESI VE HUNDREDWASSER EVI : 30 EUR
KLASİK MÜZİK KONSERİ: 50 EUR
MAYERLING BADEN SEEGROTTE (Wienervald) : 45 EUR
BRATISLAVA ŞEHİR GEZİSİ : 20 EUR

 

BUDAPEŞTE

EZSTERGOM - VISEGRAD - SZENTENDRE (ÖĞLE YEMEKLİ) : 55 EUR
ÇİGAN GECESİ : 50 EUR
TUNA NEHRİ ÜZERİNDE TEKNE TURU: 25 EUR

 

PRAG

VLTAVA NEHRİ ÜZERİNDE TEKNE GEZİSİ (YEMEKLİ): 40 EUR
ORTAÇAĞ GECESİ: 70 EUR
KARLOVY VARY: 55 EUR
TEREZİN TOPLAMA KAMPI & DRESDEN: 55 EUR
 

Rezervasyon için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
Program Adı:
Adınız Soyadınız *:
E-Mail Adresiniz *:  
Telefon:
Adres:

Mareste Tour bir Cerrahoğulları İştirakıdır Anasayfa Mar Este Tur Vize İşlemleri Belgelerimiz Müşteri Hizmetleri İletişim Bilgileri