Kurşunlu Termal & Spa

Otel Fiyatı : 90,00 TL

Marestetour Özel FiyatI 76.
50
TL
  • Adres & Lokasyon
  • Açıklama
  • Tesis Özellikleri
  • Resim Galerisi
  • Video
  • Rezervasyon
Konum: Ilgaz kayak merkezine: 55 Km, İstanbul'a : 390 Km, Ankara'ya: 140 Km, Safranbolu'ya: 110 Km, Kastamonu'ya : 140 Km, Çankırı'ya: 90 Km mesafededir.

Genel Bilgi:

Ilgaz Dağının eteklerinde kayak ve termal keyfini bir arada yaşayacağınız günümüzün stresli dünyasından biraz olsun uzaklaşmak isteyenler için ve ailenizle, arkadaşlarınızla ya da yalnız yapacağınız tatilinizin tek adresi Kurşunlu Thermal Otel.

Ana Bina Ve Anex Bina Olmak Üzere İki Ayrı Binadan Oluşmaktadır. Anex Binada 1 Adet Süit, 12 Adet Standart Oda Bulunmaktadır. (Anex Binadaki Duşlu Odalarda Termal Su Ve Balkon Bulunmamaktadır.) TV, Telefon, 24 Saat Termal Ve Sıcak Su, Banyolar Küvetli. Zemin Seramik Kaplıdır. Ana Binada 70 Standart Oda, 2 Süit, Tüm Odalar Balkonlu, Yerler Halı Kaplı, 24 Saat Termal Ve Sıcak Su, Banyolar Küvetli Ve Saç Kurutma Makinesi Bulunmaktadır. Ayrıca Tesiste, 2 Adet Kapalı Termal Havuz, , 2 Adet Türk Hamamı, 15 Adet Özel Havuz, 3 Adet Asansör, Lobi Bar, 3 Adet Restaurant, 3 Adet Toplantı Salonu, Oyun Salonu, Fitness Center Ve 2 Adet Mescit Bulunmaktadır. 
 
Konum:

Ilgaz kayak merkezine: 55 Km, İstanbul'a : 390 Km, Ankara'ya: 140 Km, Safranbolu'ya: 110 Km, Kastamonu'ya : 140 Km, Çankırı'ya: 90 Km mesafededir. 
 
Odalar:

Kurşunlu Thermal Otel, toplam 115 adet odasıyla farklı zevkler ve beğenilere cevap vermektedir. 110 standart oda ve 5 suit odası bulunmaktadır. Tüm odalarda; 24 saat termal ve sıcak su, televizyon, telefon, mini bar, banyolarda küvet ve saç kurutma makinesi bulunmaktadır.
 

Suit Odalarda; Oturma grubu, televizyon, telefon, müzik, mini bar, küvet ve saç kurutma makinesi bulunmaktadır.
 
 
Havuz & Plaj:

2 Adet Termal Kapalı Havuz, 15 Adet Özel Aile Havuzu Mevcuttur.(Otel Misafırlerine 24 saat Ücretrsizdir.)
 
Spor&Animasyon&Aktivite:

Bilardo, Masa Tenisi, Masa Oyunları, Oyun Salonu, Fitness Center, Langırt.
 
Ücretsiz Aktiviteler:

Bilardo, Masa Tenisi, Masa Oyunları, Türk Hamamı, Tum Havuzlar, Oyun Salonları, Fitness center.
 

Ücretli Aktiviteler:

Öğle Yemeği, Alınan Tüm İçecekler, Masaj, Oda Servisi.
 
Ücretli :

Öğle Yemeği, Alınan Tüm İçecekler, Masaj, Oda Servisi.
 

Termal Suyun Özellikleri ve İçeriği

Bikarbonat, fluorür, kalsiyum, klorür, magnezyum, silikat, sodyum, sülfat elementlerinin insan şifasına sağlık bakanlığının ön gördüğü mg/l ölçülerinde olan ve 265 metre derinlikten 58 santigrat derece çıkan suyun hekim kontrolünde banyo uygulamaları şeklinde, ağrılı romatizmal hastalıkların kronik dönemlerinde, kronik bel ağrısı, osteoartrit gibi noninflamatuvar eklem hastalıkları, miyozit, tendinit, travma, fibromiyalji sendromu gibi yumuşak doku hastalıklarında tamamlayıcı tedavi unsuru olarak kullanılabilir.
 
Ortapedik operasyonlar, beyin ve sinir cerrahisi sonrası uzun süreli hareketsiz kalma durumlarında mobilizasyon çalışmalarında kireçlenme rahatsızlığına, kas tutulmaları ve her türlü sekellerin tedavisinde, cilt güzelliği ve cilt hastalıklarına, stres ve strese bağlı tüm rahatsızlıklara, spor yaralanmalarında tamamlayıcı tedavi unsuru olarak kullanılabilir niteliktedir.
 
İçerdiği florür düzeyinin 5mg/l nin üzerinde olmasından ötürü daha çok eklem ve kireçlenmeye etkili olduğu için içme şeklinde kullanılmaz. Ayrıca tesisimiz sağlık bakanlığı 93 nolu kaplıca işletme ruhsatlı olup devlet ve özel hastanelerin fizik tedavi bölümlerinden aldıkları kür programlı raporlarını da ibraz ettikleri taktirde yaptıkları yol giderleri konaklama ve yeme içme faaliyetlerinin bakanlığın belirttiği ödeme miktarı doğrultusunda paralarını geri iade alabilmektedirler. İşletmemizde 2 adet termal havuz bulunmakta olup bayanlar havuzu derinliği 1,30 cm, erkekler havuzu derinliği 1,50 cm dir.

Yeni projelendirdiğimiz karma termal havuz 1,30 cm derinliğinde olacak olup ebatları 14 m * 30 m olacaktır. Ayrıca 15 adet aile havuzları olan tesisimizde konuklarımız için her türlü hizmet ve konfor düşünülmüştür. Diplomalı masör ve masöz den oluşan masaj servislerimizde konuklarımız için değişik masaj kür programları da uygulanmaktadır. Standart, lüx, havuzlu odalar olmak üzere 3 değişik oda tipi bulunan otelimizin tüm odalarında termal su akmaktadır.
Rezervasyon için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
Program Adı:
Adınız Soyadınız *:
E-Mail Adresiniz *:  
Telefon:
Adres:

Mareste Tour bir Cerrahoğulları İştirakıdır Anasayfa Mar Este Tur Vize İşlemleri Belgelerimiz Müşteri Hizmetleri İletişim Bilgileri